EFC Officers

President 

Dr. Pekka Nieminen
Chief Physician, Department of Obstetrics and Gynaecology
Helsinki University Hospital
Dept. Obst & Gyn, Box 610, 00029 HUS, Helsinki, Finland
Tel: +358 (0) 50 427 1232
E-mail: pekka.nieminen@hus.fi

Past President

Dr. Charles Redman
Department of Obstetrics and Gynaecology
University Hospital of North Staffordshire
Stoke-on-Trent, UK ST4 6QG
Tel:  + 44 (0) 1782 672794
Email: cweraf@icloud.com

President Elect

Dr. Maggie Cruickshank
Division of Medical and Dental Education and Medical Sciences
School of Medicine University of Aberdeen
Polwarth Building, Foresterhill, Aberdeen AB25 2ZD, UK
Tel: /
Email: m.e.cruickshank@abdn.ac.uk

Secretary

Dr. Xavier Carcopino
Head of Department of Colposcopy and Cervico-vaginal Pathologies
North University Hospital of Marseille
Rue Saint-Pierre 278, 13005 Marseille, France
Tel: +33(0)676352393
Email: xcarco@free.fr

Treasurer

Olaf Reich MD
Associate Professor of Gynaecology, Associate Professor of Pathology
Medical University of Graz, Department of Obstetrics and Gynecology
Auenbruggerplatz 14, A – 8036 Graz
Tel: +43 (0) 316 38581616
FX: +43 (0) 316 3852072
Email: olaf.reich@medunigraz.at

Members ad hoc

Amelie Trope
Chair Promotion and Media Committee
Email: ameli.trope@kreftregisteret.no

Jana Zodzika
Chair Education Committee
Email: jana.zodzika@rsu.lv

Trustees

Christine Bergeron
Tel: 0033 6090 75276
Email: bergeron@lab-cerba.com

Tamar Alibegashvili
Tel: /
Email: talibegashvili@yahoo.com

Simon Leeson
Tel: 044 7706 655091
Email: simon.leeson@wales.nhs.uk

Advisory Board

Ruud Bekkers (Netherlands)
Tel: +31 040 2399300
Email: ruud.bekkers@catharinaziekenhuis.nl

Maria Castro (Spain)

Andrea Ciavattini (Italy)
Tel: +39 (0)71 596 2530
Email: andrea.ciavattini@ospedaliriuniti.marche.it

Dimitrov Goran (Macedonia)

Mihaela Grigore (Romania)

Robert Jach (Poland)
Tel: +48 512484102
Email: robert.jach@uj.edu.pl

Robert Koiss (Hungary)

Evangelos Paraskevaidis (Greece)
Tel: +30 6944 981 000
Email: vangelispar@hotmail.com

Amelia Pedro (Portugal)
Tel: +351 917626223
Email: amelia.pedro@jmellosaude.pt

Uliana Tabiuca (Moldavia)
Tel: +373 79515646
Email: uliana.tabuica@gmail.com

Weibren Tjalma (Belgium)

Många apotek erbjuder sparprogram för generisk levitra hoppa över till den här webbsidansite. Dessa program gör det möjligt för kunderna att köpa läkemedlet från ett lokalt apotek och få ett kontokort som de kan använda för att köpa läkemedlet på vilket lokalt apotek som helst. Generisk vardenafil kan inte köpas över disk. En konsument måste besöka ett deltagande apotek för att få sitt läkemedel. Generisk Vardenafil är tillgänglig till olika priser. Några av priserna är bl.a: För att få ett rabattkort måste patienten göra ett första besök på ett deltagande detaljhandelsapotek eller apotek. När kortet har visats upp kan patienterna köpa läkemedlet överallt där detaljhandelsapotek eller apotek accepterar kreditkortet. Sparkorten kan också erbjudas för generisk levitra genom lokala rabattkortsföretag. Vissa sparkort kräver att patienterna betalar en engångsavgift. Andra sparkort har inga transaktionsavgifter och löper inte ut. En konsument måste kontakta företaget för att få information om sitt sparkort.