EFC Officers

President

Prof. Maggie Cruickshank
Division of Medical and Dental Education and Medical Sciences
School of Medicine University of Aberdeen
Polwarth Building, Foresterhill, Aberdeen AB25 2ZD, UK
Tel: /
Email: m.e.cruickshank@abdn.ac.uk

Past President 

Dr. Pekka Nieminen
Chief Physician, Department of Obstetrics and Gynaecology
Helsinki University Hospital
Dept. Obst & Gyn, Box 610, 00029 HUS, Helsinki, Finland
Tel: +358 (0) 50 427 1232
E-mail: pekka.nieminen@hus.fi

President Elect

Prof. Xavier Carcopino
Head of Department of Colposcopy and Cervico-vaginal Pathologies
North University Hospital of Marseille
Rue Saint-Pierre 278, 13005 Marseille, France
Tel: +33(0)676352393
Email: xavier.carcopino-tusoli@ap-hm.fr

Secretary

Prof. Jana Zodzika
Department of Obstetrics and Gynaecology
Riga Stradinš University
Tel: /
E-mail: jana.zodzika@rsu.lv

Treasurer

Robert Jach MD, PhD
Jagiellonian University Medical College
Gynecology and Obstetrics
23 Kopernika str., 31-501 Krakow, Poland
Tel: +48 12 4248570
FX: +48 12 4248571
Email: robert.jach@uj.edu.pl

Members ad hoc

Dr Amelia Pedro
Chair of Education Committee
Email: amelia.pedro@cuf.pt 

Dr Ameli Trope
Chair of Promotion and Media Committee
Email: ameli.trope@kreftregisteret.no

Mr Charles Redman
Email: cweraf@icloud.com

Trustees

Dr Christine Bergeron
Tel: 0033 6090 75276
Email: christine.bergeron@cerbapath.com

Dr Tamar Alibegashvili
Tel: /
Email: talibegashvili@yahoo.com 

Mr Simon Leeson
Tel: 044 7706 655091
Email: simon.leeson@wales.nhs.uk

Advisory Board

Ruud Bekkers (Netherlands)
Tel: +31 040 2399300
Email: ruud.bekkers@catharinaziekenhuis.nl

Maria Castro (Spain)

Maggiorino Barbero (Italy)

Dimitrov Goran (Macedonia)

Mihaela Grigore (Romania)

Sigrun Perla Bodvarsdottir (Iceland)

Kristina Elfgren (Sweden)

Robert Koiss (Hungary)

Evangelos Paraskevaidis (Greece)
Tel: +30 6944 981 000
Email: vangelispar@hotmail.com

Uliana Tabiuca (Moldavia)
Tel: +373 79515646
Email: uliana.tabuica@gmail.com

Weibren Tjalma (Belgium)

Kristina Jariene (Lithuania)
Tel: +370 610 01833
Email : kristina.jariene@kaunoklinikos.lt

Deirdre Lyons (UK)

Många apotek erbjuder sparprogram för generisk levitra hoppa över till den här webbsidansite. Dessa program gör det möjligt för kunderna att köpa läkemedlet från ett lokalt apotek och få ett kontokort som de kan använda för att köpa läkemedlet på vilket lokalt apotek som helst. Generisk vardenafil kan inte köpas över disk. En konsument måste besöka ett deltagande apotek för att få sitt läkemedel. Generisk Vardenafil är tillgänglig till olika priser. Några av priserna är bl.a:För att få ett rabattkort måste patienten göra ett första besök på ett deltagande detaljhandelsapotek eller apotek. När kortet har visats upp kan patienterna köpa läkemedlet överallt där detaljhandelsapotek eller apotek accepterar kreditkortet. Sparkorten kan också erbjudas för generisk levitra genom lokala rabattkortsföretag. Vissa sparkort kräver att patienterna betalar en engångsavgift. Andra sparkort har inga transaktionsavgifter och löper inte ut. En konsument måste kontakta företaget för att få information om sitt sparkort.